BLF7G24LS-100,112
BLF7G24LS-100,112
Part NumberBLF7G24LS-100,112
Datasheet
Package / CaseSOT-502B
Detailed Description
BLF7G24LS-100,112 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Datasheet
Standard Package20
Part StatusActive
Transistor TypeLDMOS
Frequency2.3GHz ~ 2.4GHz
Gain18dB
Voltage - Test28V
Current Rating (Amps)28A
Noise Figure-
Current - Test900mA
Power - Output20W
Voltage - Rated65V