BLF6G27LS-40P,112
BLF6G27LS-40P,112
Part NumberBLF6G27LS-40P,112
Datasheet
Package / CaseSOT-1121B
Detailed Description
BLF6G27LS-40P,112 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Datasheet
Standard Package20
Part StatusActive
Transistor TypeLDMOS (Dual), Common Source
Frequency2.5GHz ~ 2.7GHz
Gain17.5dB
Voltage - Test28V
Current Rating (Amps)-
Noise Figure-
Current - Test450mA
Power - Output12W
Voltage - Rated65V