BLF6G27-10G,112
BLF6G27-10G,112
Part NumberBLF6G27-10G,112
Datasheet
Package / CaseSOT-975C
Detailed Description
BLF6G27-10G,112 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Datasheet
Standard Package60
Part StatusActive
Transistor TypeLDMOS
Frequency2.5GHz ~ 2.7GHz
Gain19dB
Voltage - Test28V
Current Rating (Amps)3.5A
Noise Figure-
Current - Test130mA
Power - Output2W
Voltage - Rated65V