BLF6G13LS-250P,112
BLF6G13LS-250P,112
Part NumberBLF6G13LS-250P,112
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSOT-1121B
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BLF6G13LS-250P,112 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Datasheet
Standard Package20
ManufacturerAmpleon USA Inc.
Series-
PackagingTray
Part StatusNot For New Designs
Transistor TypeLDMOS
Frequency1.3GHz
Gain17dB
Voltage - Test50V
Current Rating (Amps)-
Noise Figure-
Current - Test100mA
Power - Output250W
Voltage - Rated100V