BLF2425M7LS250P,11
BLF2425M7LS250P,11
Part NumberBLF2425M7LS250P,11
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSOT539B
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BLF2425M7LS250P,11 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Datasheet
Standard Package20
ManufacturerAmpleon USA Inc.
Series-
PackagingTray
Part StatusActive
Transistor TypeLDMOS (Dual), Common Source
Frequency2.45GHz
Gain15dB
Voltage - Test28V
Current Rating (Amps)-
Noise Figure-
Current - Test20mA
Power - Output250W
Voltage - Rated65V