BLA6G1011LS-200RG,
BLA6G1011LS-200RG,
Part NumberBLA6G1011LS-200RG,
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSOT-502C
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BLA6G1011LS-200RG, - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Datasheet
Standard Package20
ManufacturerAmpleon USA Inc.
Series-
PackagingTray
Part StatusNot For New Designs
Transistor TypeLDMOS
Frequency1.03GHz ~ 1.09GHz
Gain20dB
Voltage - Test28V
Current Rating (Amps)49A
Noise Figure-
Current - Test100mA
Power - Output200W
Voltage - Rated65V