BAP50-04W,115
BAP50-04W,115
Part NumberBAP50-04W,115
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSC-70, SOT-323
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BAP50-04W,115 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - RF
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNXP USA Inc.
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Diode TypePIN - 1 Pair Series Connection
Voltage - Peak Reverse (Max)50V
Current - Max50mA
Capacitance @ Vr, F0.5pF @ 5V, 1MHz
Resistance @ If, F5Ohm @ 10mA, 100MHz
Power Dissipation (Max)240mW
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)