B78108E1151M009
B78108E1151M009
Part Number B78108E1151M009
Description FIXED IND 150NH 6.5A 17 MOHM TH
Package / Case Axial
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 150nH Unshielded Wirewound Inductor 6.5A 17mOhm Max Axial
Payment Methods
Delivery Services
B78108E1151M009 - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet B78108E, B78148E Series
Standard Package 2500
Manufacturer EPCOS (TDK)
Series B78108E
Packaging Tape & Box (TB)
Part Status Active
Type Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 150nH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6.5A
Current - Saturation 14.5A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 17mOhm Max
Q @ Freq 50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant 650MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1MHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)