B32934B3225K000
B32934B3225K000
Part NumberB32934B3225K000
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseRadial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
B32934B3225K000 - Product Attributes
Categories Capacitors / Film Capacitors
Datasheet
Standard Package200
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesB32934
PackagingBulk
Part StatusActive
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC305V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.240" L x 0.709" W (31.50mm x 18.00mm)
Height - Seated (Max)1.083" (27.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)