591D105X9035B4T15H
591D105X9035B4T15H
Part Number591D105X9035B4T15H
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case1611 (4028 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
591D105X9035B4T15H - Product Attributes
Categories Capacitors / Tantalum Capacitors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerVishay Sprague
SeriesTANTAMOUNT®, 591D
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
TypeConformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance)4.4Ohm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)