4310R-104-331/471L
4310R-104-331/471L
Part Number 4310R-104-331/471L
Description RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP
Package / Case 10-SIP
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 330, 470 Ohm ±2% 200mW Power Per Element Dual Terminator 16 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP
Payment Methods
Delivery Services
4310R-104-331/471L - Product Attributes
Categories
Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet 4300R Series
Standard Package 20
Manufacturer Bourns Inc.
Series 4300R
Packaging Tube
Part Status Active
Circuit Type Dual Terminator
Resistance (Ohms) 330, 470
Tolerance ±2%
Number of Resistors 16
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift 50 ppm/°C
Number of Pins 10
Power Per Element 200mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Mounting Type Through Hole
Package / Case 10-SIP
Supplier Device Package 10-SIP
Size / Dimension 0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)