4308R-102-561LF
4308R-102-561LF
Part Number 4308R-102-561LF
Description RES ARRAY 4 RES 560 OHM 8SIP
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 560 Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP
Payment Methods
Delivery Services
4308R-102-561LF - Product Attributes
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 560
Tolerance ±2%
Number of Resistors 4
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift 50 ppm/°C
Number of Pins 8
Power Per Element 300mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 8-SIP
Size / Dimension 0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)