4306R-101-222LF
4306R-101-222LF
Part Number 4306R-101-222LF
Description RES ARRAY 5 RES 2.2K OHM 6SIP
Package / Case 6-SIP
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 2.2k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 5 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 6-SIP
Payment Methods
Delivery Services
4306R-101-222LF - Product Attributes
Categories
Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet 4300R Series
Standard Package 35
Manufacturer Bourns Inc.
Series 4300R
Packaging Bulk
Part Status Active
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 2.2k
Tolerance ±2%
Number of Resistors 5
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift 50 ppm/°C
Number of Pins 6
Power Per Element 200mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Mounting Type Through Hole
Package / Case 6-SIP
Supplier Device Package 6-SIP
Size / Dimension 0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)