251R15S2R4AV4E
251R15S2R4AV4E
Part Number251R15S2R4AV4E
Datasheet
Package / Case0805 (2012 Metric)
Detailed Description
251R15S2R4AV4E - Product Attributes
Part StatusActive
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Failure Rate-
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)