251R15S181JV4E
251R15S181JV4E
Part Number251R15S181JV4E
Datasheet
Package / Case0805 (2012 Metric)
Detailed Description
251R15S181JV4E - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerJohanson Technology Inc.
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)