251R14S680JV4T
251R14S680JV4T
Part Number251R14S680JV4T
Datasheet
Package / Case0603 (1608 Metric)
Detailed Description
251R14S680JV4T - Product Attributes
Part StatusActive
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)