250R05L270JV4T
250R05L270JV4T
Part Number250R05L270JV4T
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0201 (0603 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
250R05L270JV4T - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package15000
ManufacturerJohanson Technology Inc.
SeriesL
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesHigh Q, Low Loss
Ratings-
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)