2508053017Z0
2508053017Z0
Part Number2508053017Z0
Detailed Description
2508053017Z0 - Product Attributes
Categories Filters / Ferrite Beads and Chips
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerFair-Rite Products Corp.
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Filter Type-
Number of Lines1
Current Rating (Max)200mA
DC Resistance (DCR) (Max)250mOhm
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.043" (1.10mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)