199D156X9035E6V1
199D156X9035E6V1
Part Number199D156X9035E6V1
Detailed Description
199D156X9035E6V1 - Product Attributes
Part StatusActive
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
TypeConformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.339" Dia (8.60mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)