199D156X0035E6V1E3
199D156X0035E6V1E3
Part Number199D156X0035E6V1E3
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseRadial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
199D156X0035E6V1E3 - Product Attributes
Categories Capacitors / Tantalum Capacitors
Datasheet
Standard Package100
ManufacturerVishay Sprague
SeriesTANTALEX®, 199D
PackagingBulk
Part StatusActive
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
TypeConformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.339" Dia (8.60mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)