150D475X0050B2B
150D475X0050B2B
Part Number150D475X0050B2B
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseAxial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
150D475X0050B2B - Product Attributes
Categories Capacitors / Tantalum Capacitors
Datasheet
Standard Package75
ManufacturerVishay Sprague
SeriesTANTALEX®, 150D
PackagingBulk
Part StatusActive
Capacitance4.7µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
TypeHermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)