1210R-333J
1210R-333J
Part Number1210R-333J
Detailed Description
1210R-333J - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerAPI Delevan Inc.
Series1210R
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)182mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5.6Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant15MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test2.5MHz
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)