1210R-223J
1210R-223J
Part Number1210R-223J
Detailed Description
1210R-223J - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)224mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.7Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant20MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test2.5MHz
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)