104CDMCCDS-150MC
104CDMCCDS-150MC
Part Number104CDMCCDS-150MC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
104CDMCCDS-150MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerSumida America Components Inc.
Series104CDMC/DS
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMolded
Material - CoreMetal
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)6.3A
Current - Saturation7.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)45mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)