101X14N470MV4T
101X14N470MV4T
Part Number101X14N470MV4T
Datasheet
Package / Case0603 (1608 Metric)
Detailed Description
101X14N470MV4T - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerJohanson Dielectrics Inc.
SeriesX2Y®
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance47pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Size / Dimension0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.026" (0.66mm)