0805CS-680EJTS
0805CS-680EJTS
Part Number 0805CS-680EJTS
Description CHIP INDUCTOR 68.0NH5% 500MA 0.3
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 68nH Unshielded Wirewound Inductor 500mA 380mOhm 0805 (2012 Metric)
Payment Methods
Delivery Services
0805CS-680EJTS - Product Attributes
Datasheet 0805CS Series Datasheet
Standard Package 2000
Manufacturer Delta Electronics/Components
Series 0805CS
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ceramic
Inductance 68nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 500mA
Current - Saturation -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 380mOhm
Q @ Freq 60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 1.45GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 200MHz
Supplier Device Package 0805
Size / Dimension 0.090" L x 0.071" W (2.29mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)