0805CS-221EJTS
0805CS-221EJTS
Part Number0805CS-221EJTS
Detailed Description
0805CS-221EJTS - Product Attributes
Material - CoreCeramic
Inductance220nH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)700mOhm
Q @ Freq50 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant850MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100MHz
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.090" L x 0.071" W (2.29mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)