0805CS-150EJTS
0805CS-150EJTS
Part Number 0805CS-150EJTS
Description CHIP INDUCTOR 15.0NH5% 600MA 0.1
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 15nH Unshielded Wirewound Inductor 600mA 170mOhm 0805 (2012 Metric)
Payment Methods
Delivery Services
0805CS-150EJTS - Product Attributes
Datasheet 0805CS Series Datasheet
Standard Package 1
Manufacturer Delta Electronics/Components
Series 0805CS
Packaging Cut Tape (CT)
Material - Core Ceramic
Inductance 15nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 600mA
Current - Saturation -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 170mOhm
Q @ Freq 50 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 3.4GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250MHz
Supplier Device Package 0805
Size / Dimension 0.090" L x 0.071" W (2.29mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)