0410CDMCCDS-3R3MC
0410CDMCCDS-3R3MC
Part Number0410CDMCCDS-3R3MC
Detailed Description
0410CDMCCDS-3R3MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
Series0410CDMCC/DS
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreMetal
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.8A
Current - Saturation2.6A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)203mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)