0402HS-820EJTS
0402HS-820EJTS
Part Number0402HS-820EJTS
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0402 (1005 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
0402HS-820EJTS - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerDelta Electronics/Components
Series0402HS
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance82nH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)50mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.55Ohm
Q @ Freq22 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant1.26GHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test250MHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
0402HS-820EJTS - Related Products
More >>
0402HS-820EJTS Delta Electronics/Components, 82nH Unshielded Wirewound Inductor 50mA 1.55Ohm 0402 (1005 Metric), 0402HS View