0402HS-190EJTS
0402HS-190EJTS
Part Number 0402HS-190EJTS
Description CHIP INDUCTOR 19.0NH5% 480MA 0.2
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 19nH Unshielded Wirewound Inductor 480mA 202mOhm 0402 (1005 Metric)
Payment Methods
Delivery Services
0402HS-190EJTS - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet 0402HS Series Datasheet
Standard Package 4000
Manufacturer Delta Electronics/Components
Series 0402HS
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ceramic
Inductance 19nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 480mA
Current - Saturation -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 202mOhm
Q @ Freq 24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 3.04GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250MHz
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)