0402HP-300EHTS
0402HP-300EHTS
Part Number 0402HP-300EHTS
Description CHIP INDUCTOR 30.0NH3% 450MA 0.3
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 30nH Unshielded Wirewound Inductor 450mA 330mOhm 0402 (1005 Metric)
Payment Methods
Delivery Services
0402HP-300EHTS - Product Attributes
Datasheet 0402HP Series Datasheet
Standard Package 4000
Manufacturer Delta Electronics/Components
Series 0402HP
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ceramic
Inductance 30nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 450mA
Current - Saturation -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 330mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 2.9GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250MHz
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)