0402HP-220EHTS
0402HP-220EHTS
Part Number0402HP-220EHTS
Detailed Description
0402HP-220EHTS - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerDelta Electronics/Components
Series0402HP
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreCeramic
Inductance22nH
Tolerance±3%
Current Rating (Amps)800mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)160mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant3.3GHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test250MHz
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)