0402HP-190EGTS
0402HP-190EGTS
Part Number0402HP-190EGTS
Detailed Description
0402HP-190EGTS - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerDelta Electronics/Components
Series0402HP
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreCeramic
Inductance19nH
Tolerance±2%
Current Rating (Amps)850mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)145mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant3.5GHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test250MHz
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)