0402HM-3N9EBTS
0402HM-3N9EBTS
Part Number 0402HM-3N9EBTS
Description CHIP INDUCTOR 3.9NH0.1 750MA 0.0
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 3.9nH Unshielded Wirewound Inductor 750mA 70mOhm 0402 (1005 Metric)
Payment Methods
Delivery Services
0402HM-3N9EBTS - Product Attributes
Datasheet 0402HM Series Datasheet
Standard Package 4000
Manufacturer Delta Electronics/Components
Series 0402HM
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ceramic
Inductance 3.9nH
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 750mA
Current - Saturation -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 70mOhm
Q @ Freq 25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 10GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100MHz
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)